.
 

ליל סדר ציבורי בירושלים

ליל סדר בירושלים תשעז.jpg

ב"ה

על ליל סדר בתאילנד ובדרום אמריקה בוודאי שמעתם. אך הידעתם שליל סדר ציבורי מתקיים גם בעשרות מקומות כאן בישראל? חיפוש מהיר בגוגל, יעזור לכם לגלות היכן מתקיים הסדר הקרוב אליכם ביותר. זה עלול להיות גם מעבר לפינה. מי עומדים מאחורי הסדרים הציבוריים? אלו הם שלוחיו של הרבי מליובביץ’, המנהלים בתי חב”ד ברחבי הארץ.

לקראת פסח מתחילה התכונה הרבה לעריכת סדר הפתוח לכולם. אנשים שהוריהם בחו”ל, רווקים, בודדים וסתם אנשים המעוניינים בחוויה שונה ומיוחדת, כולם מוזמנים. בהרשמה מראש, וגם בהתקלה, כל אחד יתקבל במאור פנים וימצא את מקומו סביב השולחן הגדול והמשותף. בערב שכזה תמצאו שירים, סיפורים, אוכל טוב ומשפחתיות, בליל של פרצופים, ריחות וטעמים, מצות עגולות, יין כיד המלך והרבה שמחה. אין ספק שתצאו עם ציפייה לשנה הבאה.

אילת, המנהלת את מרכז חב”ד במדרחוב בירושלים עם בעלה דורון מספרת: “בכל שנה אנחנו עורכים ליל סדר ציבורי, במרכז חב”ד במדרחוב. מיד לאחר פורים אנו מכתתים רגלינו בחיפוש תרומות מאנשים פרטיים, על מנת שנוכל לכסות את ההוצאות של ארוחות ליל הסדר. מדובר בעשרות אלפי שקלים שאנשים טובים תורמים.

לאחר שהמטבח נוקה והוכשר, אנחנו נכנסים למטבח עם סירי ענק ומבשלים אוכל כיד המלך. מדובר באוכל ביתי כמו סלטים, מרק, עופות ודגים. אנחנו נכנסים למטבח ותוך כדי קילוף ירקות, ערבוב ובישול, מתחילים לשיר את שירי ליל הסדר ונכנסים לאווירה.

בליל הסדר עצמו מתארחים כ-80 אנשים. הציבור מגוון ביותר ומורכב מילדים, משפחות חד הוריות, זוגות, תיירים וחיילים. לעולם אי אפשר לדעת מי יהיו האורחים השנה. זכורות לי שנים בהם ישבו סביב השולחן אנשים שדיברו בשש שפות שונות, וכולם תרגמו לכולם וזה היה משעשע מאוד. אנחנו משתדלים שכולם יהיו שותפים בקריאה, בשירים, בשמחה. אני מעבירה את ליל הסדר בין מגוון של פעילויות: להראות לאנשים את הקטע אותו אנו בדיוק קוראים בהגדה, להגיש מרק ועוף, להחזיק תינוק, לשיר, לדבר עם אנשים ולהיזכר שעד אתמול האקונומיקה עוד הייתה בראש מעייני”.

מסקרן? מעניין? נשמע לכם פתרון מצוין כי בדיוק שברתם את הראש איפה לעשות את הסדר?

איפה?

יעב"ץ 8 פינת בן הלל 1 מדרחוב בן יהודה

כמה זה עולה?

השתתפות של 120  ₪ למבוגר ו50 ₪ לילד מגיל 5.

מה להביא?

את עצמכם, ועוד כמה חברים. ראש פתוח והרבה שמחה. כל השאר יסופק במקום.

הרשמה אצל אילת 052-7502770

חג כשר ושמח!